קריירה בנדל"ן?

בהחלט לא מה שחשבת!

 

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מביעים התעניינות בתחום תיווך הנדל"ן.  אין ספק שתחום זה מעניין, מאתגר וכמובן מתגמל ביד יפה.

בראיון קצר עם מנכ"ל רי/מקס TOP טירת כרמל , מר שי בן עזרי , בעל ניסיון של כ-8 שנים בתחום התיווך ובעל רזומה עשיר בלקוחות מרוצים שקנו ומכרו את דירתם דרך משרדו, הוא פותח לנו צוהר לעולם מרתק זה.


"כיום, הרבה אנשים רוצים להיות עצמאיים, הם רוצים לבלות יותר זמן עם משפחתם, לקדם עסק של עצמם  (ולא של הבוס שלהם) וכמובן להרוויח יותר כסף.
רק מה ? לרוב , כדי לפתוח עסק עצמאי נדרשת השקעה של הון התחלתי מאד גדול  וכמובן יש לקחת בחשבון את השנה הראשונה שבה לרוב לא רואים הרבה  פירות. 


אנשים שחושבים ששיווק נדל"ן זה עסק קל וכסף מהיר טועים בהחלט .

 

איך התחיל הסיפור שלך עם עולם הנדל"ן ?

אם היינו מדברים לפני כ 10 שנים , קרוב לוודאי שהיינו נפגשים באחד מהמסדרונות של חברת INTEL  בישראל או בעולם  , אם היו שואלים אותי אז איפה ארצה להיות בעוד כעשור כנראה שהייתי משיב  "אני רואה את עצמי כמנהל מחלקה  \ ראש פרויקט" ב-INTEL או באחת מחברות ההייטק המובילות.

התפנית הגיעה לאחר כשנתיים בהם עבדתי ב-INTEL.

תחושת מיצוי ,חוסר סיפוק ועניין בעבודה העסיקה אותי רבות ולא נתנה לי מנוח , למעשה, אפשר לומר שהייתי קם לעבודה אבל לא באמת הולך לעבוד. הלכתי לעבודה כי צריך.

אל תבינו אותי לא נכון, לא היה חסר לי כלום, המשכורת הייתה מעולה הרווחתי יותר ממה שהרבה אנשים בגילי דמיינו להרוויח , היה לי רכב חברה צמוד קיבלתי  בונוסים שמנים, השתתפתי בימי כייף, טסתי להשתלמויות בחו"ל, ארוחות מפנקות ומה לא בעצם?!

באותה תקופה בה עבדתי ב-INTEL, חיפשתי לרכוש לעצמי נכס ראשון להשקעה. רמת ההבנה שלי בנדל"ן הייתה מועטה יחסית, אבל ידעתי שהשקעה בנדל"ן משתלמת מאד ורווחית ולמעשה יכולה לשמש כמקפצה אדירה להמשך החיים.

במשך מספר חודשים הסתובבתי בין עשרות דירות ונפגשתי עם לא מעט מתווכים. היו כאלה שממש הרשימו אותי במקצועיות ובידע הרב שלהם והיו כאלו שפשוט התבררו כחובבנים או גרוע מכך מאכרים ושרלטנים שפשוט לא הפסיקו לשקר (בלשון המעטה ).

במקביל, הימים בעבודה התחילו ממש להעיק עלי, הגעתי לעבודה בלי חשק לעבוד כלל, היה לי ברור שאני חייב לעשות צעד ולמעשה לצאת לדרך חדשה.

המחשבות בעניין הקריירה לא הפסיקו להעסיק אותי, חשבתי עם עצמי והתלבטתי באיזה תחום אוכל גם להרוויח סכומי כסף משמעותיים לפחות כמו שהרווחתי ב-INTEL  ובמקביל היכן אוכל להרגיש תחושת סיפוק ומיצוי ולהביא את כישורי לידי ביטוי. הרעיון לא איחר לבוא, באחד מהמפגשים המשפחתיים שוחחתי עם קרוב משפחה שלי שבעצמו עסק בנדל"ן, התייעצתי איתו רבות לגבי רכישת נכס להשקעה, ואז הרעיון פשוט צץ לו, מדוע שלא אשלב בין המטרה שלי למצוא נכס להשקעה ובין שינוי הקריירה שאני כל כך רוצה.

שיתפתי אותו במחשבות שלי ובעיקר בחששות ובלבטים ולאחר מספר ימים הגעתי למסקנה שאין לי מה להפסיד.

אימצתי לעצמי "מוטו" שלימד אותי  אותו קרוב משפחה,  "תנסה, מקסימום זה יצליח".

 

בחרתי לנסות, וללכת עד הסוף עם ההחלטה - לא נתתי לעצמי את האפשרות לחשוב אפילו שלא אצליח – הצבתי לי מטרה ברורה  ויעד שממילא התכוונתי להגיע אליו  - לפתוח בקריירה חדשה ובמקביל לרכוש לעצמי את הנכס הראשון להשקעה.

אף אחד מחברי וקרובי משפחתי לא האמין למשמע אוזניו כשבישרתי להם שאני עוזב את INTEL ופותח בקריירה בנדל"ן.

רוב הסביבה שלי הרימה גבה והטילה ספק רב בדרך החדשה שבחרתי ,מנגד זאת, לי היה ברור שאין מקום להיכשל.

מול עיניי ניצבו מטרה ויעד ברורים ובחרתי לצאת לדרך למרות חוסר הפרגון מהסביבה הקרובה.

היום אחרי כשמונה שנים בתחום הנדל"ן ומאות עסקאות בהם אני ומשרדי טיפלנו, אני יכול לומר שברוך השם הצלחתי.

היו לי יעדים והגשמתי אותם.

כמובן שהדרך הייתה מאתגרת מאד ולא פשוטה אבל דבר אחד ברור לי, אם אין אתגר ואין יעד או מטרה ברורים החיים פשוט משעממים וחסרי עניין.

בכל שנה אני מציב לעצמי ולעסק יעדים חדשים והשאיפה היא להגיע לכולם.

לדוגמה אני יכול לציין את היעד שהצבתי למשרד שלי לשנת 2016. היעד היה גידול בהיקף המחזור העסקי של המשרד לפחות ב 50% ביחס לשנה שקדמה. אני יכול להגיד שנכון לכתיבת שורות אלו עמדו ביעד והגשמנו אותו בענק, השנה עוד לא הסתיימה ואנחנו כבר עומדים על 108% גידול בהיקף ההכנסות לעומת שנה שעברה !!! 

אין ספק שזוהי הרגשה מעולה שגורמת סיפוק רב, לדעת שהצבת יעד והגשמת אותו ואפילו הרבה מעבר לכך .

 

אני בכלל חושב שחיים ללא יעדים ומטרות הם חיים משעממים ונטולי עניין, אני לא יכול לדמיין לעצמי אפילו איך היו נראים החיים שלי אם לא הייתי מציב לעצמי יעדים  ברורים ומטרות. כל המאמנים הכי גדולים בארץ ובעולם ממליצים לחיות עפ"י הצבת מטרות ויעדים ברורים גם בחיים האישיים וגם בקריירה.
 

אנשים שמעוניינים להיכנס לתחום  פונים אליי וחושבים שהם בשבוע הראשון הולכים לסגור עסקה בלי שום השקעה, או לחילופין הם יוצאים מנקודת הנחה שניתן לעסוק בתחום "על הדרך" ובשילוב של עבודה נוספת. אני פה, לא כדי לצייר את התחום הזה בוורוד, אלא לשים את הקלפים על השולחן. תיווך ושיווק נדל"ן זה עסק לכל דבר, הדורש מיתוג, שיווק, פיתוח מרכזי קשרים, שת"פ עם גורמים חיצוניים וכמובן הכשרה והשתלמות מתמדת.

אנשים שבוחרים להיכנס לתחום צריכים לקחת בחשבון מספר דברים לפני שיצאו לדרך,

הנה מספר שאלות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה האם לצאת לדרך:

  1. ראשית, יש לקבל  את ההחלטה הראשונה והחשובה מכולן ולמעשה לשאול את עצמך האם מתאים לך להיות עצמאי או שכיר?

  2. אם התשובה היא עצמאי אז באיזה תחום, האם דווקא בנדל"ן? (יש לא מעט עסקים שניתן להקים)

  3. האם כדאי לפעול לבד או במסגרת רשת?

  4. האם הנכם בעלי חזון וחדורי מוטיבציה להצלחה?

 

אם התשובה לשאלות הללו היא כן , המלצתי היא להיכנס ולפתח את העסק דרך חברה או רשת גדולה כמו RE/MAX.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שסוכן חדש למעשה "רוכב" על הצלחה של משרד קיים, ותיק ומוכר ובאמצעות פלטפורמת שיתופי פעולה בין  הסוכנים במשרד \ ברשת  ניתן לעשות עסקים ולקבל הכשרה ראויה באופן מתמיד.

זהו כמובן רק  "קצה המזלג".

עוד יתרון בולט ומובהק הינו ההכשרה והחניכה הצמודה לכל סוכן שמצטרף.

הלמידה וההשתלמויות למעשה לעולם לא נגמרות, גם אני כזכיין \ יועץ נדל"ן מנוסה עובר מידי מספר חודשים כנסים והשתלמויות בנושאים שונים  שמועברים לנו ע"י מיטב המרצים והמאמנים העסקים בארץ ובעולם.

 

רק לפני כשלושה חודשים השתתפנו בכנס שארגנה החברה  בכפר המכבייה, רי\מקס ישראל דאגה להטיס מארה"ב שני מרצים ומנטורים בעלי שם עולמי – "ריצארד רובינס" ו -  "טום פרי"  – שנחשבים אגדה בעולם הנדל"ן.

אין ספק שאחרי כל הדרכה או השתלמות כזו חוזרים למשרד מפוצצים בידע חדש ואנרגיות וכל מה שרוצים זה ליישם את הידע שנרכש בשטח.


לסיכום, אם את/ה שוקל קריירה עצמאית אני מזמין אותך לפגישה אישית.          

מקסימום זה יצליח!